Conventus Terra Mariana > Stud. Dei Contemplationis > Mőtisklus maarjamaalaste kaitseks

Mőtisklus maarjamaalaste kaitseks

 

Tänane mőtisklus on aktiviseerunud seoses minu perekonnale tehtud ümberasumispakkumisega ühte Looja poolt osundatud meile sobivamasse paika siin maapeal.

Lahkudes on sobilik teha kokkuvőtteid kogetust, millest tark maarjamaalane vőiks őpetust saada. Nii tahab Teie muidu kirjaoskamatu kaasmaalane kasulik olla oma sünnimaa pärismaalastele.

Maksiimidesse pakitud groteskile palun omakasupüüdliku kannatlikkusega kaasa mőtelda – ehk tuleb kasuks.

Nagu üks Teile tuttav kohalik klassik A.H. Tammsaare on öelnud: “Ükski ei armasta eestlast ja eestlane ei armasta ühtegi – aga peaks ...”.  Üks teine őpetatud Maarjamaa pärismaalane, Rein Taagepera, on avalikult esitanud teatud USA ülikoolide uuringute tulemused, milledest selgub, et eestlane on maapeal ainuke, kelle karjäärimotivaatoriks on tigedus iseenda, oma kaasmaalaste jt. rahvuste vastu, kelledel on őnnelikum ajalugu olnud.

Sellelt positsioonilt on väga naljakas kuulata ähvardavat suupruukimist Kreeka, Venemaa vői mőne teise suurema suunas – näib väga vapper. Karavan liigub häirimatult edasi ega tee klähvijaid märkamagi.

Kui ori ostab endale samasugused püksid kui peremehel, ja veel suurema maja ja auto, kui peremehel  siis selline tegevus ei tee orja peremehe(ma)ks, pigem viitab alaväärsele sőltuvusele esemetest näilisuse tekitamiseks. Iidne tarkus aga, millest pőlisperemehed oma olemises lähtuvad, kőlab: “Ole rohkem kui näid!”. Ärge laske ennast, ega oma rahvast kutsuda “brown noses”, nagu inglise keelses maailmas vahel juhtub. Öeldu ei puuduta kolmandikku maarjamaalastest, sh. ja eriti muulasi.

Ausa muulasena avaldan arvamust harva, hoidun kohalikust poliitikast ja kuuleka kodanikuna täidan kőiki oma lepingulisi kohustusi riigi ees.

Pühim Neitsi Maarja on selle Püha Maarjamaa pärismaalasi kaitsnud ja hoidnud. Erinevalt Ameerika, Aafrika ja paljudest muudest pärismaalastest on siin hästi säilinud oma keel ja kultuur.

Ärge mőistke kohut teiste üle, kui Teie ei taha, et mőistetaks kohut Teie üle.

Tuleb tunnistada, et meetodid siinsete alade okupeerimisel ja annekteerimisel teise aastatuhande esimesel poolel pärast Kristust nii taanlaste, kui sakslaste poolt vőisid olla ülemäära barbaarsed, aga tuleb mőista, et tegu oligi veel primitiividega, kes olid elanud Kreeka-Rooma tsivilisatsioonist isoleeritult teisel pool Alpe. Kas pisut arenenumad barbarid, kui kohalikud hőimud siin Pühal Maarjamaal?  – pole kindel ja mis tähenduses.

Ida-Rooma, st. Bütsantsi valgus, polnud veel ida-naabrite äärealadele jőudnud.

Kohalikud pärismaalased olid ümber piiratud eurooplastest, etniliselt ja antropoloogiliselt väga erinevad, mistőttu assimileerumiseks puudusid igasugused eeldused ja integreerumiseks puudusid igasugused vajadused.

Kiiresti globaliseeruvas maailmas vőivad integreeruda ja assimileeruda kőik, kes ei pea ennast teistest paremaks.

Palun őppige paljukannatanud Iisraeli rahvalt, kuidas oma rahvuslikku rariteeti väärtustada. Kui ei suuda oma ligimest armastada nagu iseennast, siis vähemalt olge lugupidavad - nii oma kaasmaalaste, kui  kőigi Planeet Maa asukate osas.

Tänud minu őpetatud vendadele, kes ka minu kirjavigu parandanud.


Au ja austusega,

Teie alandlik Stud. Dei Ioan Arendia Elita von Wolsky koos minu kaasautorist emanda Marika Katarinaga.

P.s. Jumala abiga tahan järgnevalt mőtiskleda teemadel:
I Abrahami laste lepitamise usust.
II Antiikkultuuri kandvate rahvaste kaitseks.
III ...Ootan kriitikat minu mőtisklusele “Maarjamaalaste kaitseks”
 
 

Head kaasmaalased, need, kelle arvamus on minule alati tähtis olnud!

Teatage, kas minu groteskne mőtisklus “Maarjamaalaste kaitseks” vőiks saada avaldatud n.ö. suurele ringile vői kahjustaks see liialt Maarjamaa pőlisasukate niigi habrast eneseväärtushinnangut, ega too seda rahvast tagasi reaalsusesse läbi vajaliku enesekriitilise vigade paranduse, ilma peibutavate valede ja tobeda kurjuseta.

Ootaksin, et eestlases oleks pisut rohkem kreeklast ja vähem orjameelsust rahva huvide kaitseks valitud juhtide hulgas. Teisalt, Euroopa poolt vaadates on ju hea, kui kőik rahvad Euroopas oleksid hästi dresseeritud, sajanditega kuulekaks aretatud, nagu meie armsad kaasmaalased. St. kas peaks kreeklastest saama sama kuulekad lambukesed, kui eestlased on, oleks mugavam karjatada?

Teie arvamuste pőhjal, aulised, tahan teha otsuse. Lubatud on teemat arutada ka Teie jaoks kompetentsetes ringkondades.

 

Au ja austusega Teie,

Stud. Dei Ioan Arendia Elita von Wolsky

 

© Conventus Terra Mariana