Conventus Terra Mariana > Kultuur > Conventus Terra Mariana partner praktilise integratsiooni alal

Conventus Terra Mariana partner praktilise integratsiooni alal

15 tegevusaasta jooksul on Sed Arte Galerii korraldanud üle 150 näituse ja enam kui 350 maalijat, skulptorit ja kujundajat on välja valitud neil näitustel osalema. Lisaks paljudele meistriklassidele on läbi viidud loomingulisi őhtuid ja näituste avamisel on esinenud palju muusikuid ja interpreete.
Kőiki galerii ettevőtmisi on toetavad Eestisse akrediteeritud konsulaadid ja saatkonnad, meenutades, et kőrgkunst ühendab erinevate riikide rahvaid. Vastavalt paljudele näituse ülevaadetele meedias, toob Sed Arte Galerii erilise aktsendi nii Eesti kui teiste riikide kultuuripaletti.
Paljud audientsid näitustel ja Sed Arte Galerii poolt organiseeritud kunstisĂĽndmused näitavad, et sellised ĂĽritused on inimeste poolt oodatud sĹ‘ltumata rahvusest, kuna kunstikeel on arusaadav ilma sĹ‘nagi tĹ‘lkimata. Juubelinäitusest „Vaikelu 21. sajandil“ vĹ‘tab osa 47 kunstnikku Eestist, Venemaalt, Ukrainast, Valgevenest, Saksamaalt ja Ameerikast.
Vaikelu, kui figuratiivkunsti źanr on väga tähtis igale maalijale. TĹ‘tt öelda vaikelu źanr on iga vilunud kunstniku visiitkaart, tuues esile igapäevaste asjade poeesia, aga samuti looja sisemaailma, emotsioonid ja tema epohhi maailmavaate.
Olga Ljubashkina
Seda Arte Galerii juhataja

Protect. de Arendia. 2012.a.D.

© Conventus Terra Mariana