Conventus Terra Mariana > Kroonika > Aasta 2021

Aasta 2021  
2021
Ă•NNISTATUD UUT AASTAT! Jeesuses ja Maarjas, Teie LektĂĽĂĽr Terra Mariana toimetus. CUM REVERENTIA!
Lootusrikast Uut Aastat! Soovivad uue aiamajakese räästaalused. Emand Marika on kriisiaja eraldatusest võitu saanud ehitusettevõtjana oma koduaias. Kevadeks on külalised oodatud!
Tegude ja palvega, koos Innocentiinide vennaskonnaga, Püha Maarjamaa patrooni Innocentivs III Pühakuks kuulutamise protsessi lõpule viimise eest.
Tänulikus eestpalves Societas Iesu asutaja ja Ordukindral Igntivs Loyola ja Tema järgija jesuiidi, Tema Pühadus Paavst Fraciscuse ja Rooma piiskopi ees.
Mälestame ja palvetame Maarjamaa Konvendi, taastamise toetaja ees Kristliku Kultuuri Keskuse juures, meie head õigeuskset õde, armastavat pereema, tunnustatud moekunstnikku ja õppejõudu,CTM ja OAM Õndsat Juta Piirlaidu alias Julia.
Kõrgeaulised ja kõik aulised Maariamaa pärijad, tuleme koos meie Maarjamaa Konvendi (CTM) Õndsa Imperial Restitutor Otto von Habsburgi ja Tema isa, Tema Keiserliku Kõrguse, Püha Rahusõduri, Keiser Karli ette RAHU eestpalve palvega, rahvarahutuste vastu USA's ja mujal Maa peal. Teise ratsamehe tulekut näeme nagu Teiegi? Vt. Ilm UT - Johannese Ilmutus. Uus Testament.
ANNO 1201 s.o. 820 eest tõi Riia piiskop Albert de Buxhoeveden Maarjamaa Konvendi (CTM) Ükskülast (Cesis) Riia Toomkirkusse, mida loetakse Riia ametlikuks asutamistähiseks. P.S.Arendia Elita von Wolsky FF-l (Sugvõsa Föderatsion) on au omada ühte legendaarset Riia linnapead Alexander Gottschalk von Sengbusch aastatel 1796-1800, kelle poeg Jegor von Sengbusch tõusis Orenburgi Kindralkuberneriks.
Üks Teile tuttav, armunud ratsamees, leidis aastast 1998 esimes vääramatu vastuarmastuse Pühajärve ratsabaasis, kus minu kaalule enam-vähem sobivaks neljajalgseks kaaslaseks osutus suht suure-kasvuline ja mitte enam eriti noor mära Õilme. Eks ole fotolgi tuntav Õilme hooliv kehakeel, miimika, kõrvade asend jne. vääramatut hoolivust, hoolimata ca 140 kg-st koormast. Õnneks olen kohanud ainult armastusväärseid ratsusid, aga ainult Õilme elab minu mälestustes siiani, kui tark ema kelle selga võisin ka oma teismelise tütre usaldada - me mõistsime teineteist pilgust. Nüüd kus meie kardame, et nelja saatusliku ratsamehe protsess on käivitunud, siis oleks just õige aeg läbi armastuse meelt parandada, nii usun ma teadvat, et mina, kes ma ei suuda oma tegusid või tegematajätmisi heastada teisiti, kui ainult läbi armastuse heade mõtete ja usu lunastusse.
Domus D'Arendia Elita castelan, Volga kasakas Rostislavi tĂĽtar Julia D'Arendia, end. Janburg Sankt Petersburg kubermang.
Varsti 70 aastat tagasi poseerisin oma onule, Eesti Kunstiakadeemia rektorile, dr. prof. Oskar Raunam’ile. Minu ja onu meisterliku koostöö tulemuse ostis NSVL Kunstifond Moskvas. Kunstnike piirideülese solidaarsuse märgiks tagastas Venemaa Kunstifond, siin nähtava kõrgkunsti pärli, meie prk.'le (vt. FF) pärast EV lahkumist NSVL paljurahvuselisest perest. Taies ootab uusi ostjaid :) !
IN MEMORIAM! The Duce of Edinburgh, 1921 - 2021
NB! Oma 70. juubeli käigus tegin avaliku avalduse enda reservi arvamise osas. Minu suguvõsa föderatsiooni (FF) haldusvastutusalas asuv CTM ja OAM on antud, minu palvel, Riia piiskop Albert de Buxhoevedeni õigusjärglase, Msgr. piiskop Philippe Jordani vaimuliku juhtimise alla. OAM kapiitli vanema, Taani Krahv Ulrich Holstein Holsteinborg’i, olen kutsunud FF principaalia Marika Katarina alluvusse kui OAM Magister Generalis k/t.
Kuuldused Haapsalust kui maailma vehklemise pealinnast, leidsid taas kinnitust. Tänud meie Taevase Kuninganna eestkostele ja Maarjamaa pärijate eestpalvetele. Kummardugem Maarjamaa pärijate nimel, Eesti epee naiskonna ees,Tokyo Olümpiamängudelt toodud kuldmedali eest. Braavo!
TERRA MARIANA UNION. Kujundanud: CTM heraldik H.I.S. D'Arendia Elita Sen.Cav.
Kirsipuud Tallinna koduaias 17.V 2021.a.D.
Äsja õnnelikult kihlunud tütar Jana õnnelik musi, isa sünnipäeva neljandal päeval 01. - 04.sept. meie emand Marika Katarina tellitud Tallinna maja aeda ehitatud väikese rõdu ja suure terrassiga, just valminud aiamajakese ees - hetk unustust …. ja nagu polekski meie planeet Maa saatus juba vältimatult otsustatud. 74 aastasel taadil oleks ju huvitav armagedoni nii otsustaval hetkel isiklikult kohal olla, … aga küsige seda 74 aastasel 4 lapse isalt …
See Prantsuse Irvhambaks kutsutud, isand Voltaire naeratusega noorhärra pildil, on Tallinnas sündinud Maarjamaa pärija, FF nominent, emand Marika Katarina vennapoeg, Morten Ritso. Tallinna 7. Keskkooli kasvandik omandas keskhariduse IB (International Baccalaureate) Pattaya rahvusvahelises gümnaasiumis Tai Kuningriigis, Mikrobioloogia PhD teenis erinevates Briti Ülikoolides. Oma kanadalannast proua leidis Ühendkuningriigis, elavad Kanadas, kus abikaasa töötab arstina, nii nagu ka tema teine tädi, emand Marika õde Lydia Kadai, kes on samuti Tallinnas sündinud Maarjamaa pärija ja FF nominent. Foto: Tallinn Linnutee, 2021.a.D.
Боже, Царя храни! Tema Imperaatorlik Troonipärija, Suurvürst Georgi Romanov’i Keiserlik laulatus itaalannast kihlatuga 01.10.2021.a.D. Sankt-Peterburi Püha Iisaku katedraalis. Üheksakümnendatel omasin au olla Venemaa Vürstidekoja assotsieerunud liige. AEvW FF nimel, Teie vend Ioan Maarjamaa’lt /vt. ka arvamuslugu: https://www.terramariana.ee/web/?Conventus_Terra_Mariana:Armastusega_Venemaalt
Täname kõiki uusi ja vanu sõpru meie elutee rännakutelt, kes meile abiks tulid ja olid meie emanda põlveremondist taastumise käigus. Juuresoleval pildil nähtav Valeri, alias Kreeklane, Tallinnast oli minu teekaaslane meie suure kodumaa avarustelt ca 45 aastat tagasi.
 

© Conventus Terra Mariana