Conventus Terra Mariana > Institutio Antonio Rosmini > Seminar 26.-31. augustini 2014.a.D

Seminar 26.-31. augustini 2014.a.D


26.-31. augustini 2014.a.D. osales Rosmini sümpoosiumil Stresas, Itaalias Antonio Rosmini Keskuse kutsel Maarjamaa Konvendi esindajana Markus Järvi. Maarjamaa Konvendi esindus sai kutse sümpoosiumil osaleda teistkordselt – 2013.a.D. esindas Maarjamaa Konventi Irena Pilar v. Pilchau. Koostöösidemed said sÅ‘lmitud 2012.a.D., mil Ioan ja Marika Katarina Arendia Elita von Wolsky viibisid Antonio Rosmini Keskuses Keskuse külalistena Itaalia Saatkond Tallinnas soovitustega.

Markus Järvi: “Tegu oli igati rikastava kogemuse ning intensiivse intellektuaalse keskkonnaga. Sümpoosiumist vÅ‘ttis osa u 70 osalejat peamiselt Itaaliast. Minul oli au esindada Eestit. Osalesin loenguil ja aruteludes, mis kÅ‘ik toimusid loomulikult itaalia keeles. Meeldiv oli suhelda keskuse juhi isa Umberto Muratorega ja tuvustada talle vÅ‘imalusi Eestis Rosmini Instituudi raames erinevaid tegevusi algatada. Kutsusin teda Eestisse külla, et ta isiklikult kohtuks siinsete inimestega ning vÅ‘iks koha peal hinnata tegutsemisvÅ‘imalusi.  

Vabal ajal tutvusin Antonio Rosmini mÅ‘ttega - eelkÅ‘ige tema Itaalia Risorgimento-aegse poliitilise tegevuse ja ühiskondliku doktriiniga. Hankisin mitmeid Rosminit käsitlevaid teoseid.  

Konverents ise oli keskendunud transhumanismi ideoloogiale ning selle kooskÅ‘lalisusele vÅ‘i kooskÅ‘latusele nii Katoliku Kiriku doktriini kui ka kristliku antropoloogiaga. Esimestel päevadel kÅ‘nelesid teoloogid, kolmandal päeval oli järg erialateadlaste käes ning lÅ‘puks tutvuti Antonio Rosmini käsitlusega reaalsest, ideaalsest ja moraalsest olevast, mis on kindlasti tutvumist ja süvenemist vääriv filosoofiline jaotus. KokkuvÅ‘tteks oli tegu intellektuaalselt stimuleeriva seminariga, kus sai tutvutud mitmete huvitavate isiksustega. Seminari tervikpildile andis juurde Stresa linna suurepärane looduslik ilu, milles ühinevad Piemonte mägise maastiku kargus ja Lago Maggiore rahu. LÅ‘puks tänan südamest Maarjamaa Konventi ning Ioan ja Marika Katarina Arendia Elita von Wolskyt vÅ‘imaluse eest osaleda Antonio Rosmini sümpoosiumil ning esindada itaaliakeelses keskkonnas Eesti Katoliku Kirikut ja Maarjamaa Konventi. Minu südamlik tänu!”  

Markus Järvi, SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse liige

© Conventus Terra Mariana