! ANOMAALIA ?


Täna, 13.08.2021.a.D. öösel kl. 03 - 04 paiku, jälgisime minu emand Marika’ga meie Linnutee, Tallinna Linnu teel asuva maja aia kohal taevas, tundmatut lendavat objekti. Kui mina esimesena märkasin pisut, aga selgelt liikuvat, õõtsuvat, aeglaselt, nagu pendeldavat, vahest pisut üles-alla või edasi-tagasi liuglevat valguskeha, minu tähelepanu tõmbas kohe imelise nähtuse väga tavatu olemus, tavatu suurus, tavatu pendeldamine, tavatu eredus tähtede võrdluses, vähem kuldne, aga rohkem nagu külmem ja tehnilisem Valgus … Mõistes kohtumise erakorralisust, püüdsin väärtustada iga hetke, et registreerida Nähtuse iga detaili, siis äratasin ka emand Marika ja meile jäi nüüd ca 10-15 min. - Jõudsime ka aias vaatamas ja lehvitamas käia, kuni Objekt meist vist tüdines ja siis nagu vääramatu jõu väel startis maavälise kiirendusvõimekuse näitena, meist õhtu suunas võib-olla ka meie Linnutee galaktilisi asju ajama?

Tunneme nüüd ja siin alles, selle kohtumise kasvavat mõju tõusmas - päriselt ka! Hoidke palun, meil siin planeedil Maa, ikka silm peal, sest väga teistmoodi tunne on, aga mitte halb, hea seegi …

Jumala armust, kaks maakat planeedilt Maa,

I+M

 

Aulised,

- Jäin jälle targutama, uus öö on kätte jõudmas, et öiste seikluste mälestustes taaskord hommikuse Päikese esimesi valgusekiiri armastuses ja aukartuses austada võiksime tervitada, et nagu poleks midagi uut siin Päikese all – per SOL INVICTUS, eks selle Issandaasta, 13.august sattus olema REEDE - selliselt reguleeritud peenhäälestuse mõistmine käiks mõistetavalt ülejõu ja mitte ainult minule, isegi meie matroon Marika, siin minu kõrval kes enne majandusõpinguid oli raisanud oma, minule kuuluvat aega, Tartu Ülikoolis keemia, füüsika ja matemaatika õpingutele ja esindanud oma astrofüüsikust USA onu Walter Paul Kistleri teaduskeskust Euroopas, jõudis just juba meenutada minule reaalaja Chronose kulgemist aegruumis ja nn. õiget aega Kairost - mis Loojast lähtub ja antiikseid mõisteid, nagu Teie kindlasti kooliajast mäletate, mõistate ja igapäevaselt, kas teadlikult või teadmata rutiinselt tarbite. Uskugem ja usaldagem Teile antud Taevast juhtimist mis saab alati ainult eksimatu olla, sest ta lähtub Kõiksusest ja on koos aegade algusega projekteeritud üheks ja alati lahutamatuks tervikuks kõigega seal, kus meie eest juba kõik tehtud on..Ega ma ei tea täpselt, ega pole ka kuulnud kedagi kes teaks kedagi normaalset meest, kes suudaks Isegi siin toodud, ainult kahe enimlevinud ajakulgemise loogika vahel argumenteeritult ühisnimetajat leida. Nagu rohkem posijate tüüpi teadjameeste sisendusmudeli osis, aga see on minule tundmatu teema. Miks sattus meie nö. maaväline ja kahjuks ainult vaadeldav kogemus (mitte vaatluskogemus) just sellisele kuupäevale – ei tea! Kas Teist keegi teab, või mida Teie arvate, Aulised, andke teada, palun!

I+M

 

P.S. Vabandame, et esimene kiri sai poolikult välja saadetud. Oli juba hommik ja olin väsinud kui ilmselt vale klahvi vajutasin, arvasin et üritan hommikul uuesti. Hommikul arvasin, et ehk oli öine ebaõnnestumine mingi märk, nagu Jumala sõrm, et ära näpi! Tõepoolest, pole ju mingit sõnumit, täna ka pole - kus on sõnum? On nagu oleksime telekast ca 15 min. üht pilti vaadanud, millele ei saa enam midagi lisada, ega ka ära võtta - puudub STORY.

Palju on palju huvitavamaid kogemusi tüdimuseni liikvel. Kui meie kirjasõbrad poleks hakanud pooliku kirjatüki ja huvitava kuu- ja nädalapäeva osas päringud esitama, siis oleks see ainult meie jaoks huvitav, aga kui ainult isiklik kogemus sinna ka jäänud.

Palun vabandage tülitamast ja täname mõistmast, ikka Teie

I+M

 

Esimesed kirjasaatjad reageerisid, mõneti ehmatava meeldetuletusega, milline võiks ebausklikele kodanikele segadusi tekitada - olime ka ise unustanud, et tänane öö sattus olema REEDE ja 13. skp. Senini ei ole ka meile veel päriselt kohale jõudnud, et peab jälle ühe uue kogemusega arvestades edasi teenima - kuniks peab? Minul on mingid sellised väga varajased kogemused lapsepõlvest olemas ja olen need kogemused ajas teadmisteks vorminud, omaks võtnud ja tagantjärgi tänulik, ilma milleta oleksin kokkuvõteks hoopis üks teine tüüp olema, aga tänu Taevale on nii nagu on … tähtis on, et hästi on - kas pole? Mida arvata?

Lugeja arvamustest püüan anda ülevaate kolme näite põhjal, esimeste kirjasaatjate tähelepaneku avaldan kohe sissejuhatuseks, sest see tänuväärne tähelepanek oli meil endil tähelepanuta jäänud, aga annab nähtud nähtusele olulist kõneainet ja loob uue lisaväärtuse kogu kirjatükile. Kaks järgmist näidet esitan kokkuvõtvalt lisadena -vt. P.S.

 

Valitud näide väljendab suure grupi kirjasaatjatjate arvamusliidritest, minu hinnangul ja valikul esitan näite -A- märgi all. Kirjasaatja nime avaldan kirjasaatja nõusolekul nö. poolte kokkuleppel.

 

Tere, Ioan,

nüüd saad ise ka aru, kui sügavat mõju ja muljet sellised asjad avaldavad. Et aga siiani peavoolumeedias sellistest asjadest rääkivaid inimesi ei soovita eriti tõsiselt võtta, siis hoiavad paljud oma kogemused pigem endile või räägivad väga väheste sõpradega. Need mitte inimlikud jõud on aegade algusest siin meid vaatlemas olnud ja vajalikul hetkel ka sekkudes. Hea, et isikliku kogemuse said:)

-A-

 

Aitähh, Auline teekaaslane!

Meie ju ei avaldanud arvamust, ega meelsust, mina lihtsalt konstateerisin fakti: meil ei ole oma rahva ees siin mingit saladust. Mingit sõnumit ju ei antud ja ise hakata oma arvamusega spekuleerima ei ole kuigi teaduslik. Keegi kirjandusteadlane võiks ehk hinnata võtta kui mõnd ulmeteadusliku faabulalga belletristilist stiilinäidet. Reaalteadused registreeriks selle lihtsalt kui fakti (ipso facto de jure). Mõtlesime emand Marikaga korra, et kas registreeriks meie nö. UFO-kogemuse Igor Volke juures, aga teades palju Igoril selliseid mitte midagi ütlevad keisse on … Minul oli lapsena väga palju müstilisi kogemusi, Sa ei märganud, aga ma olin vist selles kirjatükis siin ka seda nimetanud, elasin Kadriorus ja meie hoovi olid kõik valdavalt, korralikud NL sõjasangarite lapsed. Polnud kedagi, peale minu vene-vanaema, kes minule Piiblit ette luges kahjuks saksa keeles ja minu saksa keel oli vilets nagu venevanema vene keel, eesti keele õpinguteni Leningradi vanaema ei jõudnudki, tema muretses rohkem oma prantsuse keele pärast, tema teadis vist, et Peetrus on prantslane? Peab tunnistama, aga et kõik mis minus on head võlgnen tänu just Temale!

28. eluaastaks oli minul kujunenud oma valgustuslik salateadus, mida minul ei ole olnud kellegagi jagada ja hästi on, sest ainult loll räägib kõike mida teab ja tark teab mida räägib - kas see pole mitte Eesti rahvatarkus? Millele mina sain väga veenva müstilise kinnituse 28-aastaselt, ühel selgel augustikuu ööl, ühes Dagestani kõrbes, aga sellest olen juba kusagil kirjutanud.

Tänan jagamast lähen nüüd teise tuppa külla Marika’le.

I+M

 

Minu generatsioonile harjumatu, aga lihtsa ja loogilise versiooni esitas, juba suht moodsama põlvkonna esindajast, Infotehnoloogia guru ja meie lektüüri peatoimetaja Sen.Cav. Hanno Isidorus Saks, kes küsis, et kas meie oleme ikka kindlad, et tegu ei olnud mitte DROONIGA?

Olime helendavaid droone teadlikult näinud läbi teleekraani alles nüüd Tokyo Olümpiamängude avamisel, meie vaadeldav objekt oli meie jaoks küll vägagi veenevalt UFO-laadne nähtus, aga meil ei ole olnud Teda millegagi võrrelda. Minule esitatud küsimus oli meile väga asja- ja ajakohane, millele minu piiratud drooniteadlikuse kogemusega oleks ju rumal sõtta minna? Hämmastav on Kairos-aja kiireduvat arengukulgu jälgida, Chronose reaalajaga täidetud aegruumis.

Tänud osalemast,

I+M