Conventus Terra Mariana > Kultuur > Conventus Terra Mariana partner praktilise integratsiooni alal

Conventus Terra Mariana partner praktilise integratsiooni alal

15 tegevusaasta jooksul on Sed Arte Galerii korraldanud üle 150 näituse ja enam kui 350 maalijat, skulptorit ja kujundajat on välja valitud neil näitustel osalema. Lisaks paljudele meistriklassidele on läbi viidud loomingulisi õhtuid ja näituste avamisel on esinenud palju muusikuid ja interpreete.
Kõiki galerii ettevõtmisi on toetavad Eestisse akrediteeritud konsulaadid ja saatkonnad, meenutades, et kõrgkunst ühendab erinevate riikide rahvaid. Vastavalt paljudele näituse ülevaadetele meedias, toob Sed Arte Galerii erilise aktsendi nii Eesti kui teiste riikide kultuuripaletti.
Paljud audientsid näitustel ja Sed Arte Galerii poolt organiseeritud kunstisündmused näitavad, et sellised üritused on inimeste poolt oodatud sõltumata rahvusest, kuna kunstikeel on arusaadav ilma sõnagi tõlkimata. Juubelinäitusest „Vaikelu 21. sajandil“ võtab osa 47 kunstnikku Eestist, Venemaalt, Ukrainast, Valgevenest, Saksamaalt ja Ameerikast.
Vaikelu, kui figuratiivkunsti źanr on väga tähtis igale maalijale. Tõtt öelda vaikelu źanr on iga vilunud kunstniku visiitkaart, tuues esile igapäevaste asjade poeesia, aga samuti looja sisemaailma, emotsioonid ja tema epohhi maailmavaate.
Olga Ljubashkina
Seda Arte Galerii juhataja

Protect. de Arendia. 2012.a.D.

© Conventus Terra Mariana