Conventus Terra Mariana > Concordia > Credo Principialis CTM Institvtio Innocentivs III S. (2010)

Credo Principialis CTM Institvtio Innocentivs III S. (2010)


Tallinn Terra Mariana 22.VIII 2010.a.D.

 A principio:

Sündinud 1.septembril 1947.aastal, ristiti sama aasta jõulu esimesel pühal Isa ja Poja ja Püha Vaimu nimesse. Alates oma kolmekümnendatest eluaastatest olen tundnud järjest tugevnevamat kutset ühe ja ainsa ülemaailmse algkiriku poole. Ma ei tea, kas seda ühtekuuluvust –Concordia- saab nimetada katoliiklik- ortodoksseks või ortodoksseks-katoliikluseks – kuidas nimetaksite Teie õiget katoolset usku? Enne aastat 1054 seda küsimust ametlikult ei saanudki esitada. Aegade vältel välja kujunenud Ida-Rooma kiriku liturgiat ja Lääne-Rooma Missat muutmatul kujul siduda ei saaks. Usun, et oma arenguküpsuses on mõlemad riitused saavutanud väärtused, mille vormi muuta ei tohiks, samas võivad vormilt erinevad arengud sisuliselt hästi sobida, teineteist täiendada ja rikastada.

Roomas on klooster Dormizione della Maria, kus on minu vennad ja õed Maarjamaalt korduvalt ja kestvalt peatunud. Olen ka ise oma emand Marika Katarinaga neljal korral palverännakutel ja missioonil viibides nädalaid selle kloostri õnnistatud rahu nautinud.

Dormizione della Maria nunnaklooster asutati Roomas Paavst Paulus VI poolt Vatikanile kuuluval territooriumil õigeusksete Vene valgekaartlaste järeltulijate kaitseks ja kannab Paavst Innocentivs III Taevast juhitud ideoloogiat. Selliselt on eeskujuks Concordia Terra Marianale, Concordia I PanEurAsiale ja kogu rahu ja üksmeelt otsivale rahvale siin Maa peal.

Aastast 2007, kui jõudsin tagasi koju Püha Rooma Katoliku Kiriku rüppe, olen omandanud täies müstilises kirkuses Maarjamaa pärijate missiooni sisu ja vormi: kõik, kes on Jumala asemiku Innocentivs III õnnistuse läbi siin Pühal Maarjamaal sündinud või sünnivad tulevikus või on muul viisil seda maad ja rahvast sedavõrd teeninud või teenivad tulevikus, on õigustatud olema selle Püha Maarjamaa pärijad, kui nad seda tunnistavad. Selline on selle Credo sisu ja vorm.

Ioan Arendia Elita von Wolsky


© Conventus Terra Mariana